Изображения страниц
PDF
EPUB

Fifth-Lake, McHenry, Boone, De Kalb and Kane counties.

Sixth-Winnebago, Stephenson, Jo Daviess, Ogle, and Carroll.

Seventh-Lee, Whiteside, Henry, Bureau and Put

nam.

[ocr errors]

Eighth-La Salle, Kendall, Grundy, Will and Du Page.

Ninth--Kankakee, Iroquois, Ford, Livingston, Woodford, and Marshall.

Tenth-Peoria, Knox, Stark and Fulton.

Eleventh-Rock Island, Mercer, Henderson, Warren, Hancock, McDonough and Schuyler.

Twelfth-Cass, Brown, Adams, Pike, Scott, Greene, Jersey and Calhoun.

Thirteenth-Tazewell, Mason, Menard, Sangamon, Morgan and Christian.

Fourteenth – McLean, De Witt, Piatt, Macon and Logan.

Fifteenth-Coles, Edgar, Douglass, Vermilion and Champaign.

Sixteenth-Cumberland, Clark, Jasper, Crawford, Clay, Richland, Lawrence, Wayne, Edwards and Wabash.

Seventeenth—Macoupin, Montgomery, Shelby, Moultrie, Effingham and Fayette.

EighteenthBond, Madison, St. Clair, Monroe and Washington.

Nineteenth-Marion, Clinton, Jefferson, Franklin, Hamilton, White, Saline, Gallatin and Hardin.

Twentieth-Perry, Randolph, Jackson, Williamson, Union, Johnson, Pope, Alexander, Pulaski and Massac.

SENATORIAL DISTRICTS.

First-The ninth and tenth wards of Chicago, and that part of the eleventh ward north of the center line of Van Buren street.

Second–That part of the fourth ward of Chicago south of the center line of Twenty-ninth street, and the towns of Hyde Park and Lake, in Cook county.

Third–The first, second and third wards of Chicago, and that part of the fourth ward north of the center line of Twenty-ninth street.

Fourth—That part of the eighth ward north of the center line of Taylor street, and that part of the eleventh ward south of the center line of Van Buren street and the twelfth ward of Chicago.

Fifth—That part of the sixth ward west of the center line of Throop street, the seventh ward, and that part of the eighth ward south of the center line of Taylor street, in Chicago.

Sixth- The eighteenth ward, that part of the sixteenth ward east of the center line of Sedgwick street, and the fifteenth ward of Chicago, and the towns of Lake View and Evanston, in Cook county.

Seventh-The towns of New Trier, Northfield, Wheeling, Palatine, Barrington, Hanover, Schaumberg, Elk Grove, Maine, Niles, Jefferson, Norwood Park, Leyden, Proviso, Cicero, Riverside, Lyons, Lemont, Palos, Worth, Calumet, Thornton, Bremen, Orland, Rich and Bloom, in Cook county.

Eighth-Lake, McHenry and Boone counties.

Ninth—The thirteenth ward, and all of the fourteenth ward except that portion thereof lying east of a line drawn from a point where the center line of Milwaukee avenue intersects the center line of Ohio street, northwest along said center line of Milwaukee avenue to the center line of Ashland avenue, thence north along the center line of Ashland avenue to the center line of Clybourne place, thence northeasterly along the center line of Clybourne place to the north branch of Chicago river, in the city of Chicago.

Tenth-The counties of Winnebago and Ogle.

Eleventh—The fifth ward and that part of the sixth ward east of the center line of Throop street, in Chicago.

Twelfth-Jo Daviess, Stephenson and Carroll counties.

Thirteenth-That part of the fourteenth ward lying east of a line drawn from the intersection of the center line of Milwaukee avenue with the center line of Ohio street, northwest along the center line of said Milwaukee avenue to the center of Ashland avenue, thence north along the center line of Ashland avenue to the center line of Clybourne place, thence northeasterly along the center line of Clybourne place to the north branch of the Chicago river; that part of the sixteenth ward west of the center line of Sedgwick street, and the seventeenth ward, in the city of Chicago.

Fourteenth-Kane and Du Page counties.
Fifteenth-Will.
Sixteenth-Kankakee and Iroquois.
Seventeenth-De Kalb, Kendall and Grundy.
Eighteenth-Livingston and Ford.
Nineteenth-Whiteside and Lee.
Twentieth-Marshall, Woodford and Tazewell.
Twenty-first-Rock Island and Henry.
Twenty-second-Knox and Fulton.
Twenty-third-La Salle.
Twenty-fourth-Hancock, Henderson and Mercer.

Twenty-fifth-Bureau, Stark and Putnam.
Twenty-sixth-Peoria county.
Twenty-seventh-Warren and McDonough.
Twenty-eighth-McLean.
Twenty-ninth-Logan and Macon.
Thirtieth-Champaign, Piatt and De Witt.
Thirty-first-Vermilion and Edgar.
Thirty-second--Douglass, Coles and Cumberland.
Thirty-third-Moultrie, Shelby and Effingham.
Thirty-fourth-Mason, Menard, Cass and Schuyler.
Thirty-fifth-Adams.
Thirty-sixth-Brown, Pike and Calhoun.
Thirty-seventh-Scott, Greene and Jersey.
Thirty-eighth-Macoupin and Morgan.
Thirty-ninth-Sangamon.
Fortieth-Christian and Montgomery.
Forty-first--Madison.
Forty-second-Bond, Clinton and Washington.
Forty-third-Fayette, Marion and Jefferson.
Forty-fourth-Clay, Richland, Wayne and Edwards.
Forty-fifth-Clark, Jasper and Crawford.
Forty-sixth—Hamilton, White, Wabash and Law-

rence.

Forty-seventh-St. Clair.
Forty-eighth-Monroe, Randolph and Perry.

Forty-ninth-Saline, Gallatin, Hardin, Pope and Massac.

Fiftieth-Jackson, Union and Alexander.

Fifty-first-Franklin, Williamson, Johnson and Pulaski.

GRAND DIVISIONS OF THE SUPREME COURT. Southern Grand Division-Terms held at Mount Vernon.

Counties of Alexander, Bond, Clay, Clinton, Crawford, Edwards, Effingham, Fayette, Franklin, Gallatin, Hamilton, Hardin, Jackson, Jasper, Jefferson, Johnson, Lawrence, Madison, Marion, Massac, Monroe, Perry, Pope, Pulaski, Randolph, Richland, Saline, St. Clair, Union, Wabash, Washington, Wayne, White and Williamson.

Central Grand Division—Terms held at Springfield.

Counties of Adams, Brown, Cass, Calhoun, Champaign, Christian, Clark, Coles, Cumberland, De Witt, Douglas, Edgar, Ford, Fulton, Greene, Hancock, Jersey, Logan, Macon, Macoupin, Mason, McDonough, McLean, Menard, Montgomery, Morgan, Moultrie, Piatt, Pike, Sangamon, Schuyler, Scott, Shelby, Tazewell and Vermilion.

Northern Grand Division-Terms held at Ottawa. Counties of Boone, Bureau, Carroll, Cook, De Kalb, Du Page, Grundy, Henderson, Henry, Iroquois, Jo Daviess, Kane, Kankakee, Kendall, Knox, Lake, La Salle, Lee, Livingstone, Marshall, McHenry, Mercer, Ogle, Peoria, Putnam, Rock Island, Stark, Stephenson, Warren, Whiteside, Will, Winnebago and Woodford.

ELECTION DISTRICTS OF SUPREME COURT.

First DistrictThe counties of St. Clair, Clinton, Washington, Jefferson, Wayne, Edwards, Wabash, White, Hamilton, Franklin, Perry, Randolph, Monroe, Jackson, Williamson, Saline, Gallatin, Hardin, Pope, Union, Johnson, Alexander, Pulaski and Massac.

Second District The counties of Madison, Bond, Marion, Clay, Richland, Lawrence, Crawford, Jasper, Effingham, Fayette, Montgomery, Macoupin, Shelby, Cumberland, Clark, Greene, Jersey, Calhoun and Christian.

« ПредыдущаяПродолжить »